refrigeration-page-header-icon-1

CUES

Snižte náklady na energii
pomocí inteligentního řízení chlazení

Jednou z hlavních výzev energetické účinnosti na dnešním globálním trhu je chlazení. Chladicí jednotky vytvářejí obrovský tlak na globální energetické zdroje, což má dopad na životní prostředí i podniky. Ale nemusí to tak být, a my to víme, protože jsme našli produkt, který podstatně snižuje spotřebu energie chladicích jednotek – CUES.

 • energy-saving-icon-animated-3

  Působivé úspory energie

  Pokud chcete ušetřit až 33 % nákladů na chlazení, s dobou návratnosti kratší než 2 roky, pak přesně to CUES nabízí.

 • motor-icon-animated-2

  Spolehlivé, vysoce výkonné zařízení

  S pomocí CUES snižte tlak na vaše chladicí jednotky, abyste zvýšili jejich výkon a prodloužili jejich životnost.

  Stáhnout brožuru

 • refrigeration-icon-wo-1

  Přesná kontrola teploty jídla

  Regulujte teplotu jídla, ne lednice. CUES přesně řídí jedinou hodnotu teploty, na které záleží!

Účinné chlazení je celosvětovou prioritou udržitelnosti

CUES snižuje spotřebu energie tím, že nasimuluje teplotu potravinových produktů v chladícím zařízení a dává pokyn, že není nutné zbytečně chladit vzduch uvnitř lednice nebo mrazáku. 

Problém s chlazením

Chladicí jednotka má jednu roli: udržovat stálou teplotu uvnitř prostoru, jak je přednastavena termostatem. Kompresorová jednotka, která pohání lednici, se proto zapíná a vypíná, aby se tato ideální teplota udržela.

Může se to zdát logické. Realita je taková, že k ochlazení ničeho jiného, než prostoru se spotřebuje zbytečné množství energie. Přemýšlejte o tom – na čem skutečně záleží – teplota vzduchu uvnitř lednice nebo teplota samotného jídla?

Faktem je, že oba jsou zcela odlišné, stejně jako proces jejich udržování. Termodynamické vlastnosti pevných potravin se výrazně liší od vlastností vzduchu, což znamená, že zatímco vzduch v lednici se musí ochladit, aby dosáhl přednastavené teploty, potraviny nemusí.

Značná část energie spotřebované vaší lednicí je tedy promarněna – ve snaze udržet potraviny, které již mají požadovanou teplotu, chlazené.

refrigeration counter unit

CUES řešení

Jak to tedy CUES všechno změní? CUES je retrofit – řešení problému nadměrně aktivních chladicích jednotek. Funguje tak, že udržuje bezpečnou teplotu potravin a zároveň omezuje plýtvání energií.

Toto kompaktní, špičkové zařízení obsahuje pokročilý potravinový simulátor s identickými tepelnými charakteristikami jako typický potravinářský produkt. Zařízení je instalováno přímo nad stávajícími termostaty a zajišťuje, že hnací silou chladicích cyklů vaší lednice je spíše teplota jídla než teplota vzduchu.

Výsledkem jsou delší cykly kompresoru, ale až 80 % snížení frekvence. Klienti používající CUES potvrzují podstatné snížení spotřeby energie – často až 33 %. Mají prostředek, který umožňuje účinněji kontrolovat teplotu potravin, což znamená přínos pro hygienu potravin, zdraví a bezpečnost.

Aces 2 side on

Chcete se dozvědět více?

Chcete vědět více? Kliknutím na tlačítko níže si stáhnete kompletní brožuru o digitálních produktech nebo pokračujte ve čtení pro další informace.

Stáhnout brožuru

CUES objeveny

Vpravo můžete vidět rozpis komponentů CUES.

CUES byl odborně navržený ve Spojeném království tak, aby vyhovoval svému účelu a provoznímu prostředí. Skládá se z potravinového simulátoru na bázi vosku, který napodobuje tepelné vlastnosti (jako je tepelná vodivost a tepelná hmotnost) potravinářských produktů uvnitř vaší chladicí jednotky.

Můžeme dokonce nabídnout systém CUES ve dvou vhodných variantách v závislosti na velikosti nebo typu vaší lednice nebo chladícího boxu. Instalace CUES je rychlá a snadná.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak může CUES výrazně snížit vaše účty za energii, zlepšit výkon zařízení a zkvalitnit bezpečné skladování potravin, kontaktujte nás ještě dnes.

Kontaktujte tým

cues diagram 3 white out
 • Průměrná úspora energie 33 %

  Obrovská úspora nákladů ode dne instalace

 • 2

  2 roky návratnosti

  Rychlá a efektivní návratnost investic, a navíc přesvědčivý příklad případové studie

 • 100% zlepšení životního cyklu kompresoru

  Snížením frekvence cyklů kompresoru se provozní životnost jednotky až zdvojnásobí

Užijte si tyto výhody také

Začněte svou cestu vyplněním několika údajů níže a stažením bezplatné brožury.

 • *Neposkytneme vaše údaje třetí osobě a nepošleme vám spam

Chcete se dozvědět více o CUES? Ať už nás chcete kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím našeho rychlého kontaktního formuláře, rádi zodpovíme všechny vaše dotazy.

Požádejte o více informací

Zeptejte se