ico-page-5_1

Integra Motor Control

Chytrý tempomat pro
průmyslové motory

Věděli jste, že 65 % veškeré energie používané v průmyslu skutečně spotřebují motory? Motory tvoří velkou část uhlíkové stopy i rozpočtu vaší společnosti. S našimi “chytrými motory”, které se dynamicky přizpůsobují svému zatížení, můžete na tomto čísle ušetřit až 40 %.

 • energy-saving-icon-animated-3

  Úspora energie až 40 %

  I v rozsáhlých průmyslových provozech hlásí zákazníci, kteří používají INTEGRA 20, až 40 % úsporu energie, protože motor funguje jako vlastní inteligentní snímač zatížení.

 • motor-icon-animated-2

  Tempomat pro motory

  Stejně jako automobil inteligentně upravuje výkon motoru pro udržení optimální rychlosti, je INTEGRA "tempomat" pro motory vašich strojů a zařízení! Stáhněte si brožuru

 • clock-icon-animated-2

  Plný výkon za méně než 1/50 sekundy

  I když se s INTEGRA spotřebovává pouze nezbytně nutná energie, motor stále pracuje na požadovaný výkon. To znamená, že výkon není nikdy ohrožen, ať je zátěž jakkoli vysoká.

Optimalizujte motory s pevně zafixovanou rychlostí

U jakéhokoli motoru s pevnými otáčkami se zatížení během cyklu používání dramaticky mění. Přesto, že  je výkon nízký, spotřeba energie zůstává na maximu. S INTEGRA se to všechno mění!

Co to tedy vlastně Integra je?

Není to jen jedno jediné zařízení. Integra je komplexní přístup k ovládání motoru, který se skládá z celé skupiny zařízení pokrývajících všechny aspekty průmyslových strojů. Tyto inteligentní ovládací prvky jsou kompatibilní s motory s pevnými otáčkami jakékoli velikosti a použití. Mohou se také pochlubit rozsáhlým výběrem specializovaných předvoleb aplikací a vlastních úprav ovládání.

Jak Integra funguje?

Integra nabízí chytré a komplexní řešení problému neefektivních motorů. Jednotka účelně elektronicky a automaticky mění velikost spotřeby energie motoru podle jeho výstupní aplikace a cyklu zatížení. Dělá to každých 60 milisekund, aby byla vždy zachována optimální spotřeba energie.

Používání Integry má nespočet výhod. Systém zlepší váš profil energetické účinnosti a ušetří náklady
na energii. Dokáže také prodloužit životnost motoru a snížit náklady na údržbu. Působivé je, že klienti, kteří používají Integru, mohou vidět návratnost investice již za několik měsíců, nejdéle však do dvou let.

 • Asset 3

  Automatická změna velikosti motoru bez lidského zásahu

 • ico-point-2

  Až 40 % úspora spotřeby energie

 • Asset 7

  Snížený KVA KW & KVAR a zvýšený účiník Power Factor

 • ico-point-1

  Prodloužená životnost motoru a komponentů hnacího ústrojí

 • ico-point-4

  Připojení více zařízení k jedné jednotce Integra

 • Asset 2

  Vylepšený účiník (power factor) ve všech cyklech zatížení

 • ico-point-4

  Zabraňuje vysoké spotřebě při spuštění motoru

 • motor energy reduction

Jste připraveni zjistit více?

Kliknutím na tlačítko níže se dozvíte více v naší plně digitální produktové brožuře.

Stáhněte si brožuru

Problém s motory

Motory se používají téměř pro každý stroj v průmyslu. Ve skutečnosti mohou indukční motory na střídavý proud představovat až 65 % nákladů na energii vašeho podniku.

V současné době pouze 10 % motorů pracuje v aplikacích využívajících podmínky proměnných otáček. To znamená, že převážná většina motorů pracuje s pevnou rychlostí. Jednoduchá instalace pohonu s proměnnou rychlostí do aplikace s pevnou rychlostí je proto neudržitelným řešením. Ve skutečnosti tento přístup často zvyšuje provozní náklady stroje o 6 až 8 %.

Během pracovního cyklu se zatížení jakéhokoli motoru výrazně mění od 0 do 100 %. Tradiční motory však nemají žádný způsob, jak upravit množství spotřebované energie tak, aby odpovídalo množství požadované práce. To znamená, že pokud váš stroj pracuje na nízký výkon, může spotřebovávat právě tolik energie, jako by běžel na plnou kapacitu.

Naštěstí toto Integra mění…

 

Řešení Intergra

Integra spojuje špičkové technologické pokroky a nabízí systém plné účinnosti řízení motoru. Spojením technologie chytrého měkkého startu, inteligentního monitorování zátěže
a řízeného zastavování v jediné jednotce přinese Integra revoluci v profilu energetické účinnosti jakéhokoli motoru.

Ale jak to funguje? Integra umožňuje motorům přizpůsobit svůj výkon zátěži – po milisekundách. Představte si eskalátor, na kterém stojí jedna osoba a na druhém eskalátoru 100. Ve většině standardních motorů by oba eskalátory spotřebovaly stejné množství energie na splnění každého zatížení. S Integra by eskalátor spotřeboval pouze energii potřebnou k přepravě skutečného nákladu.

Hardware společnosti Integra je sám o sobě kompaktní, snadno se instaluje a má velmi konkurenceschopnou cenu – poskytuje průměrnou dobu návratnosti méně než dva roky.

Promluvte si s týmem

motor energy reduction

Udělejte své motory chytřejšími

Integra má klíč

 • Percent

  Snižte náklady na energii

  Zákazníci využívající jednotku Integra ušetří v průměru až 40 % nákladů na spotřebu energie motoru.

 • 0.02s

  Plný výkon okamžitě

  Integra může dosáhnout plný výkon za 1/50 sekundy, aniž by to ovlivnilo výkon při velkém zatížení.

 • 6-9x

  Okamžité zatížení

  Přímé spuštění motoru může odebírat 6 - 9 násobek proudu plného zatížení. Integra tomu dokáže zabránit

 • Percent

  Snižuje jednorázovou zátěž

  Snižuje jednorázové zatížení a sankce za špičku s jasnými přínosy pro údržbu.

Technologie inteligentního řízení motoru s dalšími výhodami

Udělejte první krok k účinnosti motoru vyplněním níže uvedených údajů a stažením bezplatné brožury.

 • *Neposkytneme vaše údaje třetí osobě a nepošleme vám spam

Chcete se dozvědět více o Integra? Tým IQEM rád zodpoví jakékoli vaše dotazy – telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím našeho rychlého kontaktního formuláře.

Vyžádejte si další informace

Zeptejte se ještě dnes